MC8640TVJ1067NE
Номер детали производителя:
MC8640TVJ1067NE
Производитель/бренд:
Freescale Semiconductor
Часть описания:
MPC8640 - 32-Bit Power Architect
Производитель :
Freescale Semiconductor
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC e600
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100/1000Mbps (4)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
2 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
994-BCBGA, FCCBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DDR, DDR2
SATA :
Security Features :
Speed :
1.067GHz
Supplier Device Package :
994-FCCBGA (33x33)
USB :
Voltage - I/O :
1.8V, 2.5V, 3.3V