MPC8540VT667LC
Номер детали производителя:
MPC8540VT667LC
Производитель/бренд:
Freescale Semiconductor
Часть описания:
POWERQUICC RISC MICROPROCESSOR,
Состояние запаса:
70
Производитель :
Freescale Semiconductor
Core Processor :
PowerPC e500
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100Mbps (1), 10/100/1000Mbps (2)
Operating Temperature :
0°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
784-BBGA, FCBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
DDR, SDRAM
Speed :
667MHz
Supplier Device Package :
783-FCPBGA (29x29)
USB :
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V