MCIMX27LVOP4AR2
Номер детали производителя:
MCIMX27LVOP4AR2
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
IC MPU I.MX27 400MHZ 404MAPBGA
Производитель :
NXP Semiconductors
Co-Processors/DSP :
Security; SAHARAH2
Core Processor :
ARM926EJ-S
Display & Interface Controllers :
Keypad, LCD
Ethernet :
10/100Mbps (1)
Graphics Acceleration :
Yes
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
404-LFBGA
Product Status :
Not For New Designs
RAM Controllers :
DDR
SATA :
Security Features :
Cryptography, Random Number Generator, RTIC, Secure Fusebox, Secure Memory
Speed :
400MHz
Supplier Device Package :
404-LFBGA (17x17)
USB :
USB 2.0 + PHY (3)
Voltage - I/O :
2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V