FC80960HA33SL2GV
Номер детали производителя:
FC80960HA33SL2GV
Производитель/бренд:
Intel
Часть описания:
IC MPU I960 33MHZ 208QFP
Состояние запаса:
5
Производитель :
Intel
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
i960
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
208-QFP
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
33MHz
Supplier Device Package :
208-PQFP
USB :
Voltage - I/O :
3.3V