MPC860DEVR66D4
Номер детали производителя:
MPC860DEVR66D4
Производитель/бренд:
Freescale Semiconductor
Часть описания:
POWERQUICC RISC MICROPROCESSOR,
Состояние запаса:
93
Производитель :
Freescale Semiconductor
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Communications; CPM
Core Processor :
MPC8xx
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10Mbps (2)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 95°C (TJ)
Package / Case :
357-BBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
66MHz
Supplier Device Package :
357-PBGA (25x25)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V