N80C186-12
- Номер детали производителя:
- N80C186-12
- Производитель/бренд:
- Advanced Micro Devices
- Часть описания:
- 80C186 - 16-BIT MICROPROCESSOR
- Производитель :
- Advanced Micro Devices
- Категория продукта :
- Микропроцессоры
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- 80C186
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 16-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- DRAM
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 12MHz
- Supplier Device Package :
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V