MCIMX6D6AVT10AD
Номер детали производителя:
MCIMX6D6AVT10AD
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
IC MPU I.MX6D 1.0GHZ 624FCBGA
Состояние запаса:
4
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Multimedia; NEON™ SIMD
Core Processor :
ARM® Cortex®-A9
Display & Interface Controllers :
Keypad, LCD
Ethernet :
10/100/1000Mbps (1)
Graphics Acceleration :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
2 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
624-FBGA, FCBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
LPDDR2, LVDDR3, DDR3
SATA :
SATA 3Gbps (1)
Security Features :
Speed :
1.0GHz
Supplier Device Package :
624-FCBGA (21x21)
USB :
USB 2.0 + PHY (4)
Voltage - I/O :
1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V