MPC880CVR66-NXP
Номер детали производителя:
MPC880CVR66-NXP
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
POWERQUICC 32 BIT POWER ARCHITEC
Производитель :
NXP Semiconductors
Co-Processors/DSP :
Communications; CPM
Core Processor :
MPC8xx
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10Mbps (2), 10/100Mbps (2)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (TA)
Package / Case :
357-BBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Cryptography
Speed :
66MHz
Supplier Device Package :
357-PBGA (25x25)
USB :
USB 2.0 (1)
Voltage - I/O :
3.3V