AT91SAM9X25-CU
Номер детали производителя:
AT91SAM9X25-CU
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC MCU 32BIT 64KB ROM 217BGA
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
ARM926EJ-S
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100Mbps (2)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
217-LFBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
LPDDR, LPDDR2, DDR2, DDR, SDR, SRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
400MHz
Supplier Device Package :
217-LFBGA (15x15)
USB :
USB 2.0 (3)
Voltage - I/O :
1.8V, 2.5V, 3.0V, 3.3V