MPC870ZT133
Номер детали производителя:
MPC870ZT133
Производитель/бренд:
Freescale Semiconductor
Часть описания:
POWERQUICC RISC MICROPROCESSOR,
Состояние запаса:
120
Производитель :
Freescale Semiconductor
Co-Processors/DSP :
Communications; CPM
Core Processor :
MPC8xx
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100Mbps (2)
Operating Temperature :
0°C ~ 95°C (TA)
Package / Case :
256-BBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Cryptography
Speed :
133MHz
Supplier Device Package :
256-PBGA (23x23)
USB :
USB 2.0 (1)
Voltage - I/O :
3.3V