N80960SA20
Номер детали производителя:
N80960SA20
Производитель/бренд:
Intel
Часть описания:
RISC MICROPROCESSOR, 32-BIT, 20M
Производитель :
Intel
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
i960
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
84-LCC (J-Lead)
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
84-PLCC (29.31x29.31)
USB :
Voltage - I/O :
5V