MPC8245LVV333D
Номер детали производителя:
MPC8245LVV333D
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
RISC MICROPROCESSOR, 32-BIT, PO
Состояние запаса:
24
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC 603e
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
352-LBGA Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
333MHz
Supplier Device Package :
352-TBGA (35x35)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V