M48118B011000G
Номер детали производителя:
M48118B011000G
Производитель/бренд:
BOYD
Часть описания:
MAX CLIP HEATSINK
Состояние запаса:
914
Производитель :
BOYD
Категория продукта :
Радиаторы
Attachment Method :
Clip and PC Pin
Diameter :
Fin Height :
1.516" (38.50mm)
Length :
1.180" (29.97mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
TO-126, TO-220, TO-247
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Angled Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
0.866" (22.00mm)