C40-058-VE
Номер детали производителя:
C40-058-VE
Производитель/бренд:
Ohmite
Часть описания:
HEATSINK FOR TO-247 TO-264
Производитель :
Ohmite
Категория продукта :
Радиаторы
Attachment Method :
Clip and Board Mounts
Diameter :
Fin Height :
1.260" (32.00mm)
Length :
2.283" (58.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Degreased
Package Cooled :
TO-247, TO-264, SOT-227
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
1.724" (43.79mm)