513102B02500G
Номер детали производителя:
513102B02500G
Производитель/бренд:
BOYD
Часть описания:
HEATSINK TO-220 W/PINS 1.5"TALL
Производитель :
BOYD
Категория продукта :
Радиаторы
Attachment Method :
Bolt On and PC Pin
Diameter :
Fin Height :
0.500" (12.70mm)
Length :
1.500" (38.10mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
TO-220
Power Dissipation @ Temperature Rise :
8.0W @ 80°C
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.00°C/W @ 500 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
11.00°C/W
Type :
Board Level, Vertical
Width :
1.375" (34.93mm)