AP1601M10G-13
- Номер детали производителя:
- AP1601M10G-13
- Производитель/бренд:
- Diodes Incorporated
- Часть описания:
- IC REG BOOST ADJ 1.5A 10MSOP
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория продукта :
- Регуляторы напряжения - DC Импульсные регуляторы постоянного тока
- Current - Output :
- 1.5A (Switch)
- Frequency - Switching :
- 100kHz
- Function :
- Step-Up
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Adjustable
- Package / Case :
- 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 10-MSOP
- Synchronous Rectifier :
- No
- Topology :
- Boost
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 1.1V
- Voltage - Output (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 2V