XC2336A72F80LAAFXUMA1
Номер детали производителя:
XC2336A72F80LAAFXUMA1
Часть описания:
IC MCU 16BIT 64LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Data Converters :
A/D 9x10b
Number of I/O :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-LQFP
Peripherals :
I²S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
576KB (576K x 8)
RAM Size :
50K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-64-13
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V