TC264DA40F200NBCKXUMA1
Номер детали производителя:
TC264DA40F200NBCKXUMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 144LQFP
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Dual-Core
Data Converters :
A/D 40x12b, 4 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
96K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
88
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, WDT
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Program Memory Size :
2.5MB (2.5M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
752K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-144-22
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V