AOZ2152EQI-28
Номер детали производителя:
AOZ2152EQI-28
Производитель/бренд:
Alpha and Omega Semiconductor, Inc.
Часть описания:
IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
Производитель :
Категория продукта :
Регуляторы напряжения - DC Импульсные регуляторы постоянного тока
Current - Output :
5A
Frequency - Switching :
1MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Adjustable
Package / Case :
18-PowerWFQFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
18-QFN (3x3)
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
28V
Voltage - Input (Min) :
6.5V
Voltage - Output (Max) :
23.8V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
0.8V