SST89E54RD2A-40-C-TQJE
Номер детали производителя:
SST89E54RD2A-40-C-TQJE
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
EBI/EMI, SPI, UART/USART
Core Processor :
8051
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Oscillator Type :
External
Package / Case :
44-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
24KB (24K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
1K x 8
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V