CY8C29666-24PVXA
Номер детали производителя:
CY8C29666-24PVXA
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48SSOP
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Core Processor :
M8C
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 12x14b; D/A 4x9b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
44
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
2K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
48-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.25V