R5F61655N50FPV
Номер детали производителя:
R5F61655N50FPV
Производитель/бренд:
Renesas Electronics Corporation
Часть описания:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 120LQFP
Производитель :
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SmartCard, USB
Core Processor :
H8SX
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
75
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
120-LQFP
Peripherals :
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
40K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
120-LQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR