W77L516A25PL
Номер детали производителя:
W77L516A25PL
Производитель/бренд:
Nuvoton Technology Corporation
Часть описания:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
Производитель :
Nuvoton Technology Corporation
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
EBI/EMI, Serial Port
Core Processor :
8051
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Peripherals :
POR, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
1K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V