DS2250T-32-16
Номер детали производителя:
DS2250T-32-16
Производитель/бренд:
Analog Devices, Inc.
Часть описания:
IC MCU 8BIT 32KB NVSRAM 40SIMM
Производитель :
Analog Devices, Inc.
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
SIO, UART/USART
Core Processor :
8051
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
32
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
40-SIMM
Peripherals :
Power-Fail Reset, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
Program Memory Type :
NVSRAM
RAM Size :
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
40-SIMM
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.75V ~ 5.25V