SGW25N120FKSA1
Номер детали производителя:
SGW25N120FKSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IGBT 1200V 46A 313W TO247-3
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные IGBT
Current - Collector (Ic) (Max) :
46 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
84 A
Gate Charge :
225 nC
IGBT Type :
NPT
Input Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-247-3
Power - Max :
313 W
Product Status :
Last Time Buy
Reverse Recovery Time (trr) :
Supplier Device Package :
PG-TO247-3-1
Switching Energy :
3.7mJ
Td (on/off) @ 25°C :
45ns/730ns
Test Condition :
800V, 25A, 22Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
3.6V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V