PIC16C710-20I/P
Номер детали производителя:
PIC16C710-20I/P
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
Core Processor :
PIC
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 4x8b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
13
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
18-DIP (0.300", 7.62mm)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
896B (512 x 14)
Program Memory Type :
OTP
RAM Size :
36 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
18-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 6V