FGHL50T65SQDT
- Номер детали производителя:
- FGHL50T65SQDT
- Производитель/бренд:
- onsemi
- Часть описания:
- IGBT, 650 V, 50 A FIELD STOP TRE
- Производитель :
- onsemi
- Категория продукта :
- Одиночные IGBT
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 100 A
- Current - Collector Pulsed (Icm) :
- 200 A
- Gate Charge :
- 99.7 nC
- IGBT Type :
- Trench Field Stop
- Input Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-247-3
- Power - Max :
- 268 W
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Supplier Device Package :
- TO-247-3
- Switching Energy :
- 223µJ (on), 91.13µJ (off)
- Td (on/off) @ 25°C :
- 22.8ns/70ns
- Test Condition :
- 400V, 12.5A, 4.7Ohm, 15V
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 2.1V @ 15V, 50A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 650 V