CY8C24094-24LFXI
Номер детали производителя:
CY8C24094-24LFXI
Часть описания:
MULTIFUNCTION PERIPHERAL, CMOS
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART, USB
Data Converters :
A/D 48x14b; D/A 2x9b
Number of I/O :
56
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-VFBGA
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
RAM Size :
1K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
100-VFBGA (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.25V