MG800J2YS50A
Номер детали производителя:
MG800J2YS50A
Производитель/бренд:
Powerex, Inc.
Часть описания:
IGBT MOD 600V 800A 2900W
Производитель :
Powerex, Inc.
Категория продукта :
БТИЗ-модули
Configuration :
Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) :
800 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
1 mA
IGBT Type :
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
93 nF @ 10 V
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-20°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Module
Power - Max :
2900 W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
3V @ 15V, 800A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
600 V