CMS80N06D-HF
Номер детали производителя:
CMS80N06D-HF
Производитель/бренд:
Comchip Technology
Часть описания:
MOSFET N-CH 60V 14A/80A DPAK
Производитель :
Comchip Technology
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
14A (Ta), 80A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
60 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
118 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
4871 pF @ 30 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Power Dissipation (Max) :
2.5W (Ta), 83W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
7mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package :
D-PAK (TO-252)
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 250µA