IPS70R1K4CEAKMA1
Номер детали производителя:
IPS70R1K4CEAKMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
MOSFET N-CH 700V 5.4A TO251
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
5.4A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
700 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
10.5 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
225 pF @ 100 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-251-3 Stub Leads, IPak
Power Dissipation (Max) :
53W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
1.4Ohm @ 1A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO251-3-11
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
3.5V @ 100µA