GA100JT17-227
- Номер детали производителя:
- GA100JT17-227
- Производитель/бренд:
- GeneSiC Semiconductor
- Часть описания:
- TRANS SJT 1700V 160A SOT227
- Производитель :
- GeneSiC Semiconductor
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 160A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 1700 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- FET Feature :
- FET Type :
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 14400 pF @ 800 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- SOT-227-4, miniBLOC
- Power Dissipation (Max) :
- 535W (Tc)
- Product Status :
- Obsolete
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 10mOhm @ 100A