XC161CJ16F40FBBFXQMA1
Номер детали производителя:
XC161CJ16F40FBBFXQMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 144TQFP
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, SLDM, SPI, UART/USART
Core Processor :
C166SV2
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 12x8/10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
99
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
144-LQFP
Peripherals :
PWM, WDT
Product Status :
Last Time Buy
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
8K x 8
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
PG-P-TQFP-144-19
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V ~ 2.7V