R5F562N7BDFP#V0
Номер детали производителя:
R5F562N7BDFP#V0
Производитель/бренд:
Renesas Electronics Corporation
Часть описания:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP
Производитель :
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, SCI, SPI, USB
Core Processor :
RX
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 8x10/12b; D/A 1x10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
72
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
100-LQFP
Peripherals :
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
384KB (384K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
64K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
100-LFQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR