IPP80N04S303AKSA1
Номер детали производителя:
IPP80N04S303AKSA1
Часть описания:
MOSFET N-CH 40V 80A TO220-3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
80A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
40 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
110 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
7300 pF @ 25 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
188W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
3.5mOhm @ 80A, 10V
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 120µA