IPP50N10S3L16AKSA1
Номер детали производителя:
IPP50N10S3L16AKSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
MOSFET N-CH 100V 50A TO220-3
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
50A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
64 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
4180 pF @ 25 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3
Power Dissipation (Max) :
100W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
15.7mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO220-3-1
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.4V @ 60µA