TC212S8F133FABKXUMA1
Номер детали производителя:
TC212S8F133FABKXUMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 80TQFP
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
CANbus, LINbus, QSPI
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 14x12b
EEPROM Size :
64K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
59
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
80-TQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
56K x 8
Speed :
133MHz
Supplier Device Package :
PG-TQFP-80-7
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V