NTD50N03R-1G
Номер детали производителя:
NTD50N03R-1G
Производитель/бренд:
onsemi
Часть описания:
MOSFET N-CH 25V 7.8A/45A IPAK
Производитель :
onsemi
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
7.8A (Ta), 45A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 11.5V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
15 nC @ 11.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
750 pF @ 12 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Power Dissipation (Max) :
1.5W (Ta), 50W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
12mOhm @ 30A, 11.5V
Supplier Device Package :
I-PAK
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2V @ 250µA