PIC16F84AT-20/SS
Номер детали производителя:
PIC16F84AT-20/SS
Часть описания:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP
EEPROM Size :
64 x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
13
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
POR, WDT
Program Memory Size :
1.75KB (1K x 14)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
68 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
20-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 5.5V