RFP22N10
Номер детали производителя:
RFP22N10
Производитель/бренд:
onsemi
Часть описания:
MOSFET N-CH 100V 22A TO220-3
Производитель :
onsemi
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
22A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
150 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3
Power Dissipation (Max) :
100W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
80mOhm @ 22A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220-3
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 250µA