XC2220U4F40VAAKFUMA1
- Номер детали производителя:
- XC2220U4F40VAAKFUMA1
- Производитель/бренд:
- Infineon Technologies
- Часть описания:
- IC MCU 16/32BIT 32KB FLASH
- Производитель :
- Infineon Technologies
- Категория продукта :
- Микроконтроллеры
- Connectivity :
- I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
- Core Processor :
- C166SV2
- Core Size :
- 16/32-Bit
- Data Converters :
- A/D 10x12b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 48-VFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Not For New Designs
- Program Memory Size :
- 32KB (32K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 6K x 8
- Speed :
- 40MHz
- Supplier Device Package :
- PG-VQFN-48-54
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V