CY8C22345-24PVXAT
Номер детали производителя:
CY8C22345-24PVXAT
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Processor :
M8C
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 3x10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Last Time Buy
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
1K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.25V