M20-058030H0645
- Номер детали производителя:
- M20-058030H0645
- Производитель/бренд:
- Harwin
- Часть описания:
- CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
- Производитель :
- Harwin
- Категория продукта :
- Заголовки, мужские контакты
- Connector Type :
- Header
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Mating :
- 0.228" (5.80mm)
- Contact Length - Post :
- 0.118" (3.00mm)
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Shape :
- Square
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- 3A per Contact
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Black
- Insulation Height :
- 0.100" (2.54mm)
- Insulation Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 6
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Overall Contact Length :
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Row Spacing - Mating :
- Shrouding :
- Unshrouded
- Style :
- Board to Board or Cable
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 800V