PSMN4R3-80PS,127
Номер детали производителя:
PSMN4R3-80PS,127
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
NEXPERIA PSMN4R3-80PS - 120A, 80
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
120A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
80 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
111 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
8161 pF @ 40 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3
Power Dissipation (Max) :
306W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
4.3mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220AB
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 1mA