NVB082N65S3F
Номер детали производителя:
NVB082N65S3F
Производитель/бренд:
onsemi
Часть описания:
SINGLE N-CHANNEL POWER MOSFET SU
Производитель :
onsemi
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
40A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
81 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
3410 pF @ 400 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Power Dissipation (Max) :
313W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
82mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package :
D²PAK-3 (TO-263-3)
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
5V @ 4mA