BSB165N15NZ3G
Номер детали производителя:
BSB165N15NZ3G
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
BSB165N15 - 12V-300V N-CHANNEL P
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
9A (Ta), 45A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
150 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
8V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
35 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2800 pF @ 75 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DirectFET™ Isometric MZ
Power Dissipation (Max) :
2.8W (Ta), 78W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
16.5mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package :
MG-WDSON-2-9
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 110µA