FCPF165N65S3R0L
Номер детали производителя:
FCPF165N65S3R0L
Производитель/бренд:
Fairchild Semiconductor
Часть описания:
FCPF165N65S3R0L - POWER MOSFET,
Производитель :
Fairchild Semiconductor
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
19A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
35 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1415 pF @ 400 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack
Power Dissipation (Max) :
35W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
165mOhm @ 9.5A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220F-3
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4.5V @ 410µA