PS-20PA-D4R1-A1
- Номер детали производителя:
- PS-20PA-D4R1-A1
- Производитель/бренд:
- JAE Electronics
- Часть описания:
- CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
- Производитель :
- JAE Electronics
- Категория продукта :
- Заголовки, мужские контакты
- Connector Type :
- Header
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Contact Finish Thickness - Mating :
- 3.90µin (0.099µm)
- Contact Length - Mating :
- 0.236" (6.00mm)
- Contact Length - Post :
- 0.378" (9.60mm)
- Contact Material :
- Contact Shape :
- Square
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Insulation Height :
- 0.177" (4.50mm)
- Insulation Material :
- Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 20
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- Overall Contact Length :
- 0.791" (20.10mm)
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Row Spacing - Mating :
- 0.100" (2.54mm)