A3A-14PA-2SV
Номер детали производителя:
A3A-14PA-2SV
Производитель/бренд:
Hirose
Часть описания:
CONN HEADER SMD 14POS 2MM
Производитель :
Hirose
Категория продукта :
Заголовки, мужские контакты
Connector Type :
Header
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Mating :
0.138" (3.50mm)
Contact Length - Post :
Contact Material :
Brass
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
1A
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Board Guide
Ingress Protection :
Insulation Color :
Brown
Insulation Height :
0.071" (1.80mm)
Insulation Material :
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
14
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Obsolete
Row Spacing - Mating :
0.079" (2.00mm)
Shrouding :
Unshrouded
Style :
Board to Board or Cable
Termination :
Solder
Voltage Rating :
200V