FX30A-3S-3.81DS
- Номер детали производителя:
- FX30A-3S-3.81DS
- Производитель/бренд:
- Hirose
- Часть описания:
- CONN RCPT 3POS 0.15 GOLD PCB R/A
- Производитель :
- Hirose
- Категория продукта :
- Заголовки, Розетки, Женские Розетки
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Contact Finish Thickness - Mating :
- 3.90µin (0.099µm)
- Contact Length - Post :
- Contact Type :
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Fastening Type :
- Features :
- Board Guide, Board Lock
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Black
- Insulation Height :
- 0.433" (11.00mm)
- Mated Stacking Heights :
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 3
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- Pitch - Mating :
- 0.150" (3.81mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Row Spacing - Mating :
- Style :
- Board to Board
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 250V